7 listopada był dla naszej szkoły wyjątkowym dniem! Odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Bolka w Jaworze. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz środkom finansowym Powiatu Jaworskiego, uczniowie szkoły zyskali nową przestrzeń do aktywności fizycznej, gdzie mogą grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i korzystać z siłowni. Obiekt sportowy o wartości blisko 2 milionów złotych z pewnością przez wiele lat  posłuży uczniom. Wykonawcą generalnym zadania była firma Solid-Stet Sp. z o.o. Sp. k. ze Szczecina.

W uroczystym spotkaniu oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego oraz społeczności szkolnej wzięli udział między innymi: Pani Aneta Kucharzyk – Starosta Powiatu Jaworskiego, Pan Mariusz Żydziak – dyrektor wydziału Inwestycji i Funduszy, Artur Kot – dyrektor wydziału Rozwoju, Promocji i Turystyki, Pan Jakub Korybski – dyrektor wydziału Architektury i Budownictwa, Pan Paweł Sawicki – architekt oraz Pan Kordian Mazuryk – Z-ca Przewodniczącego Rady Rodziców.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi. Po krótkich przemowach, w których Pan Waldemar Szastak – dyrektor szkoły wyraził radość i ogromną potrzebę tej inwestycji. Na nowej murawie uczniowie, zaprezentowali swoje umiejętności sportowe. Jesteśmy przekonani, że nowy obiekt sportowy będzie wspaniałym miejscem do rozwijania sportowych pasji, a także zachętą do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem.

boiskooo

DSC07747DSC07799DSC07952DSC07973DSC08009DSC08059DSC08064DSC08100DSC08117DSC08228