W ramach współpracy szkół ponadgimnazjalnych z wyższymi uczelniami, dnia 19 stycznia 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze o profilu matematyczno –fizycznym, uczestniczyli w wykładzie i zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Fizyki Politechniki Wrocławskiej.

Wykład z pokazami doświadczeń prowadzony przez dr hab. inż. Władysława Woźniaka poświęcony był zagadnieniom związanymi z oddziaływaniami elektrostatycznymi . W zajęciach laboratoryjnych uczniowie podzieleni na dwie grupy badali wpływ temperatury na opór elektryczny różnych materiałów oraz wyznaczali długość fali świetlnej.

Opiekunami grupy byli: Henryk Partyka - nauczyciel fizyki i Stanisław Osowski – nauczyciel geografii w I LO w Jaworze.