Wyjątkowy finał, wyjątkowi finaliści

23 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworze im. Księcia Bolka I w Jaworze odbył się finał 8. edycji powiatowego konkursu języka angielskiego LoGim 2020 dla szkół podstawowych. W związku z panującą sytuacją organizatorzy postanowili zmienić jego formułę na online. Wykorzystując różne dostępne sposoby komunikacji udało się bez większych zakłóceń przeprowadzić tegoroczny konkurs.

Do udziału w konkursie zgłosiły się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Bolkowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Męcince, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaworze oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze.

Po przystąpieniu do testu gramatyczno-leksykalnego w szkołach macierzystych, trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły, przeszło do wielkiego finału. W finale uczniowie przedstawili swoje prezentacje na wybrane tematy oraz odpowiadali na pytania komisji konkursowej.

Umiejętności uczestników konkursu były bardzo wyrównane, a prezentacje i wypowiedzi uczniów na wysokim poziomie. Pierwsze miejsce przypadło ex aequo Aleksandrze Gawrońskiej (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworze) oraz Oskarowi Wiraszce (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Męcince), drugie miejsce zajęli ex aequo Hanna Otto (Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze) oraz Nina Bander (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworze). Trzecie miejsce otrzymały ex aequo Natalia Kritschgau (Szkoła Podstawowa w Bolkowie) oraz Judyta Łukaszewicz (Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze). Wyróżnienie w konkursie przypadło Michałowi Rodzeniowi oraz Patrycji Jedziniak.

Serdecznie dziękujemy szkołom uczestniczącym za okazane zrozumienie i umożliwienie uczniom udziału w konkursie, pomimo trudnej sytuacji i wyjątkowych środków przekazu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy Wam wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów mimo trudności, które mogą pojawić się na Waszej drodze. Jak pokazuje dzisiejsze wydarzenie, z pewnością dacie radę.

Dziękujemy również nauczycielom-opiekunom konkursu w szkołach uczestniczących, oraz wszystkim osobom, dzięki którym konkurs mógł się odbyć, za determinację i pomoc w przeprowadzeniu etapu wstępnego oraz finału.