"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Pierwsze klasy już po olimpiadzie

Dnia 23 września 2020 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze odbyło się pierwsze poważne, sportowe „starcie” lekkoatletyczne pierwszoklasistów naszego liceum. Już od pierwszych chwil na stadionie widać było ogromne zaciekawienie i ekscytację na twarzach, rozgrzewających się do konkurencji, uczniów. Pierwszą z nich był skok w dal, nauczyciele wychowania fizycznego przy pomocy uczniów klas drugich bacznie obserwowali, czy nikt nie „zaliczył spalonego”, a najdłuższe skoki oklaskiwali z podziwem. Niektórzy z odważnych podjęli nawet próbę zmierzenia się z kolegami ze starszych klas.

Po tej skocznej konkurencji odbyły się biegi na 60 metrów, wśród uczestników widać było wiele pozytywnych emocji. Lekkie zmęczenie... oraz radość, to czuli „pierwszaki” po zakończeniu tej konkurencji. Ostatnią z form rywalizacji był bieg sztafetowy 4x200m. W ogrzewającym słońcu waleczni chłopcy oraz dziewczęta ruszyli do walki, doping dobiegał z każdej strony, do ostatniego metra nie było wiadomo, kto zwycięży, wszyscy biegli ramię w ramię. Była to bardzo ekscytująca i trzymająca w napięciu konkurencja... nie tylko dla zawodników. Na koniec zawodów wszyscy zebrali się, aby wysłuchać gratulacji płynących od naszych nauczycieli wychowania fizycznego "Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych osiągów oraz zaskakującej formy" Wyniki tego, co dokonało się na tym boisku, uczniowie klas pierwszych naszego liceum usłyszą na otrzęsinach.

Życzymy dalszych sukcesów!

      


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch