25 października w czytelni odbyło się uroczyste zakończenie XV Szkolnego Rankingu Bestsellerów, podczas którego zostały ogłoszone wyniki głosowania uczniów na najciekawszą ich zdaniem książkę.

W tym roku szkolnym udział wzięło 95 uczniów, którzy zgłosili do listy rankingowej 70 tytułów. Szkolnym Bestsellerem Roku 2023 została powieść Rebecci F. Kuang p.t. „Wojna makowa”. Niewielką różnicą głosów  na miejscu drugim znalazł się „Zmierzch” Stephanie Meyer  , na miejscu trzecim  - „Harry Potter” (seria) J. K. Rowling. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły: „It Ends With Us” Coleen Hoover, „Portret Doriana Greya” Oscara Wilde’a, „Wiedźmin” (seria),  Andrzeja Sapkowskiego „Maybe You” Weroniki Ancerowicz, „Szukając Alaski” Johna Greena, „Tego lata stałam się piękna” Jenny Hall i „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” Jenkins R. Taylor. Pozostałe tytuły otrzymały pojedyncze głosy.

Po ogłoszeniu wyników Rankingu odbyło się losowanie nagrody niespodzianki dla uczestników tej czytelniczej akcji. Szczęście uśmiechnęło się do Amelii Dziadas, która otrzymała z rąk dyrektora Waldemara Szastaka kartę podarunkową o wartości 100 zł do Księgarni Empik.

IMG 20231025 WA0013    IMG 20231025 WA0004

IMG 20231025 WA0017    IMG 20231025 WA0002