W ramach "Tygodnia matematycznego" organizowanego przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej uczniowie naszej szkoły realizujący naukę matematyki na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w wykładach online. We wtorek 26 kwietnia nasi licealiści wysłuchali dwóch z nich: Cień grafu - dr Włodzimierz Bąk, Liczby zespolone - dr Dominika Pilarczyk.

Wykłady były prowadzone w ciekawy i bardzo przystępny sposób, co niewątpliwie wpłynęło na zrozumienie nowych zagadnień przez uczniów i poszerzyło w znaczący sposób ich wiedzę.

Udział w wykładach podczas "Tygodnia Matematycznego" zadeklarowało 2300 szkół z całej Polski. Nasze liceum jest na liście szkół objętych patronatem przez Politechnikę Wrocławską, dzięki czemu mamy możliwość uczestniczyć w takich wydarzeniach.