W ramach współpracy naszego liceum z wyższymi uczelniami grupa uczniów uczęszczający do klasy IIIc, w której chemia jest realizowana w zakresie rozszerzonym, miała okazję poszerzyć swoją wiedzę biorąc udział w warsztatach organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej. Podczas trzygodzinnych zajęć laboratoryjnych,  uczniowie pod czujnym okiem pracownika Wydziału Chemicznego i nauczyciela chemii samodzielnie wykonali szereg doświadczeń z zakresu reakcji redoks. Zajęcia praktyczne były doskonałą formą usystematyzowania wiadomości i umiejętności z wyżej wymienionego zakresu. Kolejne spotkanie z chemią praktyczną, jeżeli tylko planów nie pokrzyżuje pandemia,  planowane jest na początek przyszłego semestru.