Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze
z przykrością informuje, że zmarł

Ś.p. Profesor Bronisław Lonc,

emerytowany nauczyciel i wicedyrektor
Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

Urodził się 17 stycznia 1927 we wsi Boża Wola powiat Jaworów, województwo lwowskie. Po zniszczeniu miejscowości w 1944 przesiedlony został do wsi Markowa w powiecie łańcuckim. Ukończył Państwowe Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu, a następnie, w 1952 r. Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie.

W latach 1952-1960 pracował w 11-letniej Szkole Ogólnokształcącej w Nowogardzie (dziś I Liceum Ogólnokształcące) jako nauczyciel biologii, pełnił też obowiązki dyrektora. W 1960 r. został nauczycielem i wicedyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze. W roku szkolnym 1969/70 pełnił obowiązki dyrektora. Był też Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego dla pracujących. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel biologii w Liceum Medycznym w Jaworze.

Jako wicedyrektor p. Bronisław Lonc miał duży wkład w remont szkoły, jej rozbudowę i wyposażenie w nowe pomoce dydaktyczne. Stworzył pracownię biologiczną. Miał też bardzo duży wkład w organizację obchodów 20-lecia szkoły, a tym samym otrzymanie przez nią imienia Księcia Bolka I i Sztandaru – przewodniczył komitetowi organizacyjnemu. Był człowiekiem niezwykle pracowitym, zaangażowanym w życie szkoły, ze zrozumieniem podchodził do problemów uczniów nauczycieli i pracowników. Był bardzo życzliwym, a jednocześnie bardzo skromnym człowiekiem.

W 1986 r. przeszedł na emeryturę.

Za swoja pracę był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Do najważniejszych wyróżnień można zaliczyć:
Medal Tysiąclecia - 1966,
Złoty Krzyż Zasługi - 1975,
Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski - 1983,
Medal Suma Cum Laude - 1984,
Nagrodę Ministra Edukacji i Wychowania.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 grudnia o godz. 1430 w Kościele św. Marcina w Jaworze.