"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Studniówka w I LO

W sobotę, 26 stycznia w Sali  Balowej przy ulicy Kawaleryjskiej w Legnicy odbyła się studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im Księcia Bolka I w Jaworze. Tygodnie planowania i intensywnych przygotowań zostały zwieńczone godzinami niezapomnianej zabawy.

            Kilka minut po godzinie 19 prowadzący uroczystość Klaudia Dublańska i Mariusz Litawa zaprosili abiturientów do poloneza. W pierwszej parze kroczył dyrektor, p. Mieczysław Michalski wraz z Magdaleną Gawron  z klasy III a, wraz z klasami tańczyli wychowawcy. Po zakończeniu uroczystego tańca do uczestników studniówki  zwróciła się p. Katarzyna Kasperkiewicz, Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego , a studniówkę uroczyście otworzył p. Dyrektor.

            Około godziny 21 klasa III a wraz przyjaciółmi zaprosiła na program artystyczny, przygotowany przy wsparciu wychowawczyni klasy III a p. Anny Gaździckiej oraz p wicedyrektor Wandy Łaz. Przedstawienie opowiadało o magicznym świecie rodem z powieści o Harrym Potterze. Uwięzieni przez  Górskiego Trolla Tomasza (brawurowo zagrany przez Tomasza Szmajdę) wychowawcy klas trzecich musieli czekać na uwolnienie. Pogromcą Górskiego Trolla okazał się Harry Michalski, który uwolnił wychowawców .Przedstawienie zostało przyjęte entuzjastycznie. Warto wspomnieć, że studniówkowi artyści mogli liczyć na wsparcie przez Dyrektora podczas finałowego tańca. Bez wątpienia udowodniono ,że ”Mietek czadu dał”.

            Wspaniała zabawa trwała cała noc, a po jej zakończeniu nogi wymagały kompleksowego leczenia. W rytm znanych i lubianych piosenek upływały godzina za godziną aż studniówka 2013 dobiegła końca.

            Tak udana zabawa nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie rodziców w przygotowanie studniówki oraz czuwanie nad jej przebiegiem. Abiturienci  oraz wszyscy uczestnicy Balu Studniówkowego są im za to bardzo wdzięczni.

            Nam, przygotowującym się do matury nie pozostaje nic innego, jak zapamiętać ten Bal na całe życie. Tymczasem matura coraz bliżej….Dziewięćdziesiąt dziewięć, dziewięćdziesiąt  osiem, dziewięćdziesiąt siedem…

                                                                                                                      BM


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch