"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Otoczeni historią. Spotkanie z p. Janem Rybotyckim i Stanisławem Bodzionym

22 września 2022 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze uczestniczyli w spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi – z p. Janem Rybotyckim i p. Stanisławem Bodzionym. Byli profesorowie szkoły przygotowali mini wykłady pt. „Otoczeni historią”.

Wprowadzeniem była prelekcja p. Jana Rybotyckiego o historii jako dziedzinie nauki. Autor licznych publikacji o dziejach naszego miasta i regionu podkreślał znaczenie znajomości historii i zachęcał młodzież do jej poznawania, poczynając od własnych korzeni, przez historię miejscowości, regionu, kraju, świata aż po historię Ziemi.

Nie zabrakło też rozmów o początkach naszej szkoły i o Bolku I - patronie liceum. Puentą spotkania były słowa Cycerona „Historia magistra vitae”.

                    


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch